دستمزد انواع جوشکاری

قیمت دستمزد جوشکاری

جوشکاری علمی است که به اتصال دائمی قطعات از قبیل فلزات، پلیمرها و غیره کمک می‌کند که به وسیله حرارت بالا و ذوب مواد در نتیجه سرد کردن آن‌ها این اتفاق انجام می‌شود. امروزه جوشکاری یکی از پردرآمدترین مشاغل در سراسر دنیا است و افراد بسیاری تمایل دارند تا در آن حرفه ای شوند و از این راه کسب درآمد کنند، اما همه‌ی جوشکارها به یک اندازه درآمد نخواهند داشت. عواملی بر هزینه دستمزد جوشکار موثر هستند. در ادامه به بررسی این عوامل و قیمت دستمزد جوشکاری خواهیم پرداخت همراه ما باشید:

قیمت دستمزد جوشکاری
قیمت دستمزد جوشکاری

عوامل موثر بر قیمت دستمزد جوشکار

جوشکاری بنا به کاربرد و نوع جوشکاری قیمت‌های متفاوتی خواهد داشت: یکی از مواردی که بر قیمت دستمزد جوشکاری موثر خواهد بود، موادی است که در هنگام جوشکاری استفاده می‌شود. توجه به جنس فلزی که قرار است، جوشکاری شود و نوع گازهایی که در هنگام جوشکاری استفاده می‌شوند و یا حتی اشعه هایی که در هنگام جوشکاری بدان نیازمند هستیم، در قیمت دستمزد جوشکار موثر هستند. یکی از محاسبه‌های قیمت دستمزد جوشکاری، قیمت جوشکاری کیلویی است.

جوشکاری سیار در تهران ما یکی از خدماتی است که با مناسب‌ترین و منصفانه‌ترین قیمت‌ها به مشتریان ارائه می‌شود. فقط یک بار از انواع خدمات جوشکاری ما استفاده کنید تا قیمت‌ها را با دیگر فعالان این حوزه مقایسه کنید. هزینه‌ها کاملا قابل مذاکره خواهد بود.

قیمت جوشکاری کیلویی

جوشکارهایی که در صنعت ساختمانی فعالیت می‌کنند، با این واژه آشنا هستند. سفارش‌های جوشکاری کیلویی اغلب با توجه به حجم کار قیمت‌های متفاوتی خواهند داشت. منظور از کیلویی بودن جوشکاری حجم کاری است که باید انجام شود و بیشتر در جوشکاری‌هایی کاربرد دارد که به عنوان پروژه و با حضور تیم‌های چند نفره انجام می‌شود. برای محاسبه جوشکاری کیلویی زمان و موادی که مصرف می‌شود، موثر هستند و قیمت‌ها در لیست نرخ اتحادیه مشخص شده‌اند. یکی دیگر از عواملی که بر قیمت دستمزد جوشکار تاثیر می‌گذارد تسلط، تجربه و مهارت کافی جوشکار است. که هر چه جوشکاری ماهرتر باشد، دستمزد آن گران‌تر خواهد بود. با این حال قیمت دستمزد جوشکاری‌ها در سطوح مختلف در اتحادیه جوشکاری ثبت شده است. به بیان دیگر فردی که در جوشکاری ماهر است به نسبت یک فرد تازه کار قیمت دستمزد جوشکاری بالاتری خواهد داشت. با همه این تفاسیر قیمت‌های جوشکاری مشخص هستند و می‌توان برای هر یک از خدمات جوشکاری و آهنگری قیمت جداگانه اعلام کرد.

قیمت دستمزد جوشکار سیار

در بعضی شرایط ممکن است نیاز به جوشکار سیار داشته باشید تا در اسرع وقت در محل حاضر شود و کار جوشکاری را برایتان انجام دهد. قیمت‌های جوشکار سیار نیز طبق عواملی می‌تواند متفاوت باشد. عواملی مانند نوع جوشکاری و موادی که استفاده می‌شود، وزن قطعاتی که قرار است به یکدیگر جوش بخورند و کیفیت کار جوشکار، می تواند مهم‌ترین نکاتی باشد که بر قیمت‌های جوشکار سیار تاثیر می‌گذارد. اگر برایتان سوال است که منظور از انواع جوشکاری چیست؟ می‌توانید مقاله انواع جوشکاری ما را بخوانید تا بیشتر متوجه تغییر قیمت‌ها در هر یک باشید. بسته به مهارتی که در این زمینه پیدا می‌کنید، می‌توانید درآمدهای بسیار زیادی را نیز تجربه کنید. هر جوشکار هرچه قدر که حرفه ای تر می‌شود و با روش‌های نوین جوشکاری آشنا می‌شود، قاعدتاً پروژه های بزرگ‌تری را می‌تواند انجام دهد و از همین رو در آمد زیادی داشته باشد. تصور کنید فردی که جوشکاری در و پنجره انجام می‌دهد با فردی که در صنعت کشتی سازی و هواپیما سازی به جوشکاری مشغول است، نمی‌توانند درآمد یکسانی داشته باشند. میزان حساسیت کار و شرایط کار در درآمد فرد تاثیر بسیاری می‌گذارد. شاید شما هم جوشکاری زیر آب را شنیده باشید که فرد جوشکار برای انجام جوشکاری به عمیق‌ترین نقاط دریاها شنا ‌می‌کند و نمی‌توان فردی که در زیر آب جوشکاری می‌کند، را با فردی که اسکلت ساختمانی بنا می‌کند، از نظر درآمد یکسان دانست. درست است که در جایگاه یک جوشکار هستند اما درجه کاریشان متفاوت است و نمیتوان درآمد یکسانی برایشان در نظر گرفت.

خوب است بدانید که جوشکاری به یک شغل سبز نگاه می‌کنند، یعنی شغلی که به هیچ وجه به محیط زیست آسیب نمی زند.

خطراتی که ممکن است در محل جوشکاری فرد را تهدید کند، یکی دیگر از عواملی است که در میزان دستمزد یک جوشکار تاثیر می‌گذارد. به طور مثال فردی که در پشتیبانی نیروهای مسلح به کار جوشکاری مشغول است عملاً زندگی اش را کف دستش گذاشته و به انجام کار جوشکاری می‌پردازد. درست است که درآمد این افراد بسیار بالاست اما ریسک بسیار زیادی را نیز می‌پذیرند. همان‌طور که گفته شده جوشکاری در زیر آب یکی از انواع جوشکاری است که درآمد بسیار زیادی دارد اما باید علاوه بر یک جوشکار خوب بودن یک غواص متبحر نیز بود. به همین منظور هرچه بخواهید درآمد خود را افزایش دهید، باید در این مسیر قدم‌های موثری بردارید. یک جوشکار خوب با توجه به پیشرفت تکنولوژی هم مسیر می‌شود و در جا نمیزند. در بسیاری از بازارهای روز دنیا جوشکار می‌تواند شغلی با جایگاه ثابت و دائمی به همراه درآمد بسیار زیادی داشته باشد. بستگی به این دارد که خودتان چقدر برای پیشرفت‌تان تلاش کنید. درآمد یک جوشکار می‌تواند از چند صد هزار تومان در ماه به چند صد میلیون تومان و یا حتی بیشتر تغییر کند. از طرفی جوشکارها ضمانت شغلی خوبی می‌توانند داشته باشند و نگران بیکار شدنشان نباشند. چرا که تا زمانی که چرخ صنعت می‌چرخد، جوشکارها به کار مشغول خواهند بود. اما لازمه آن این است که در مسیرشان قدم های محکمی بردارند. حتماً شما هم دیده‌اید افرادی که برای حرفه‌ای شدن حتی به کشورهای دیگر سفر می‌کنند تا دوره های ویژه ای را بگذرانند، در نتیجه این افراد می توانند آینده بسیار روشنی برای خودشان و اطرافیانشان رقم بزنند.

نرخ جوشکاری سیار
نرخ جوشکاری سیار

قیمت جوشکاری درب و پنجره

معمولا برای تعیین هزینه جوشکاری درب و پنجره متریال استفاده شده، ابعاد پنجره و تعداد روزهایی که نیاز است تا ساخته شوند، در نظر گرفته می‌شود. اگر می‌خواهید از خدمات جوشکاری درب و پنجره به صورت سیار استفاده کنید، کافی است با ما تماس بگیرید و تمامی آنچه را که لازم دارید، به صورت کامل شفاف بیان کنید. نیروهای ما به صورت کامل شما را از میزان هزینه اگاه می‌کنند. خوشبختانه قیمت این نوع جوشکاری نسبت به مابقی وسایل پایین‌تر است و اگر حجم کار زیادی لازم نباشد، از قیمت مناسبی برخوردار است.

ساعت کاری جوشکارها

ساعت کاری جوشکارها معمولا به صورت تمام وقت است و یا به صورت شیفتی و اضافه کار محاسبه می‌شود که همین امر نیز بسته به نوع کار جوشکاری می‌تواند متفاوت باشد.

وظایف جوشکار و تاثیر آن در قیمت دستمزد جوشکار سیار

وظایف یک جوشکار به طور کلی از شناخت انواع فلزات شروع می‌شود و یک جوشکار باید به تمامی دستورالعمل‌های فنی استفاده از دستگاه‌ها و نکات ایمنی را مسلط باشد و با توجه به نوع کار، روش جوشکاری را انتخاب کند و بداند که برای انجام هر نوع جوشکاری به چه نوع از جوشکاری نیاز است. از دیگر وظایف یک جوشکار این است که بتواند دستگاه‌های جوش را کنترل و مدیریت کند و در صورتی که نقصی در دستگاه وجود داشت آن را تشخیص داده و به تعمیرکار منتقل کند. بهتر است که یک جوشکار بتواند ابزارهای سنجش را تجزیه و تحلیل کند و برش ها و اتصالات را بررسی و تایید نهایی کند. جالب است بدانید که جوشکارها همه به مدرک دانشگاهی نیاز ندارند و بسیاری از افرادی که در این زمینه متبحر هستند به صورت تجربی آن را فرا گرفته‌اند. هرچه فرد جوشکار در این زمینه متبحر عمل کند، می‌تواند دستمزد بیشتری نیز داشته باشد.

کلام پایانی

در این مقاله سعی کردیم به صورت مفصل در رابطه با قیمت جوشکاری و عوامل موثر در تعیین هزینه‌ی آن صحبت کنیم. اگر در این زمینه فعالیت می‌کنید و یا اطلاعات کافی در مورد جوشکاری دارید، به نظر شما چه عوامل دیگری می‌توانید در تعیین هزینه دستمزد جوشکار موثر باشد؟ خوشحال می‌شویم نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در قسمت دیدگاه این نوشته با ما به اشتراک بگذارید.

4/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *